Kırışıklığa karşı yüz egzersizleri

0
111 views
Kırışıklığa karşı yüz egzersizleri
Kırışıklığa karşı yüz egzersizleri

Çoğu kez yaşlanmayla birlikte gelen yüz kırışıklıkları insanın moralini bozabilir. Çünkü bu yüz kırışıklıkları ona yaşlandığını ve artık genç olmadığını hatırlatır. Oysa bunun böyle olması gerekmez. Kırışıklıklar ile başa çıkabilirsiniz. Yüzdeki kırışıklığa karşı basit yüz egzersizleri ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yüzdeki kırışıklıklar yer çekiminin etkisine yenik düşen cildimizin ürünüdür. Çünkü yaşlandıkça cildimize esneklik veren kolajen seviyesi azalır. Azalan kolajenle elastikiyetini kaybeden cilt sarkar. Cildimizin sarkmasını tetikleyen bir dizi alışkanlık da mevcuttur:

Yüz ifadeleri
Kötü ekosistem
Yaşlanma
Yer çekimi
Dengesiz beslenme
Sigara
Susuzluk
Östrojen seviyeleri
Aşırı güneşe maruziyet

Anti-aging ürünler ile cildinizi yenileyin! Dünya markası cilt yenileme ve kırışıklık giderici ürün önerileri için Tıklayınız….

Estetik operasyonlar

Yüzdeki kırışıklıklar cilt gerdirme veya botoks gibi estetik operasyonlar ile giderilebilir. Anti-aging kremler de bu konuda etkilidir. Ancak tüm bu çözümlerin yanı sıra yüz kaslarını çalıştırmak en önemlisidir.

Basit egzersizler

Aynanın karşısında durun. Ağzınızı yanlara doğru sırıtıyormuş gibi gerebildiğiniz kadar gerin. Bir kaç saniye bu şekilde bekleyin.

ikinci hareket olarak dudaklarınızı burnunuza değdirecek gibi büzerek yukarı kaldırın.

Tekrar ağzınızı gerdirme hareketini yapın.

Çok şaşırmış gibi kaşlarınızı kaldırın ve ağzınızda “O” harfini çıkarın.

Tüm hareketleri bir kaç kez tekrarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here